Hidegtűrés-egészség

Téli sárkányrepülés fürdőnadrágban

Spread the love

Téli sárkányrepülés… Mennyire más a hideg levegő, mint a víz? A kérdést néhány perccel a rekord állítás után tette fel az RTL riportere.

Könnyebb elviselni a nulla fok körüli levegőt még nagyon erős szélben is, mint a jeges vizet. Ma 43 percig élvezhettem a Téli sárkányrepülés során a hatását, tapasztalásom pedig hasonló volt, mint a korábbiak. Így erős szélben kb. 3x annyit viselek el, mint a vízből. Ezt a szorzót a visszamelegedés nehézsége is igazolja, vagyis kb. annyira volt nehéz ez a folyamat, mintha 15 percet úsztam volna hasonló hőfokú vízben. Rutin kell ahhoz, hogy az ember tudja, mikor kell abbahagyni, hiszen a java még hátravan, ez pedig a visszamelegedési folyamat, ami egy ideig testhőfok csökkenéssel jár (…a végtagokból visszaszivárgó lehűlt vér miatt). Kezdő, vagy mohó jegesúszó könnyen kerülhet hipotermiás állapotba, ha nem tudja, mikor kell befejezni a gyakorlatát. A mai téli sárkányrepülés, mint ahogy azt a zavartalan visszamelegedés igazolta,   tökéletes volt.

 

A magyar extrém sportoló legutóbb majdnem háromnegyed órát töltött a levegőben egy szál fürdőnadrágban -írja honlapján a téli sárkányrepülés megörökítése után az RTL televízió:

Nem mindennapi produkciójával új magyar rekordot állított fel, ami egyben Guinness-rekord kísérlet is volt. Zimányi András meggyőződése, hogy szervezetünknek és érhálózatunknak szüksége van a hidegre. Hogy ő hogyan tud megbirkózni az extrém hőmérsékletekkel, a Fókusz riportjából kiderül

A Blikk így idézett a téli sárkányrepülés utáni interjúból:

“Az elsődleges célom tulajdonképpen nem a rekord felállítása volt: annál sokkal fontosabb számomra, hogy felhívjam a figyelmet a hidegterápia jótékony egészségügyi hatásaira. A hidegterápiával nagy mértékben csökkenthető a kardiovaszkuláris megbetegedések esélye, tehát jó hatással van az érrendszerre, emellett a hőtermelési képességet is javítja. Nagyon jól lehet vele fogyni is, ugyanis rengeteg energiát égetünk el egy-egy hidegterápiás gyakorlással – magyarázta András, aki elsőként úszta át télen a Balatont 2019-ben.”

 

 

Munkánk célja a hiteles forrásokra alapozott ismeretterjesztés, mely a hideg jótékony hatásait, valamint a biztonságos hideghez szokás lehetőségeit népszerűsíti. Támogatást nem kapunk, mindössze figyelmed és írásaink megosztása ellensúlyozza azt a sokórányi, olykor több napos munkánkat, mely egy-egy cikk megszületésének az ára. Ha tetszett valamelyik írásunk, kérünk téged, ne felejtsd el megosztani! Reszkess -egy boldogabb, egészségesebb, kiegyensúlyozottabb életért!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük