A jeges vízbe merülés sokkoló is lehet
Egy jeges vízbe merülés valamelyik tóban vagy folyóban sokkoló is lehet, ezért ha ki akarod próbálni, érdemes rá felkészíteni a testedet.
Állandóan ruhában vagyunk, ez akadályozza a test stimulálását. Emiatt az érrendszer gyengébb lesz. Mit tehetünk hát a sokkhatás csökkentésére és hogyan érhetjük el, hogy a jeges vízbe merülés optimalizálja a kardiovaszkuláris rendszerünket?
A legtöbb Nyugati országban élő ember minden nap zuhanyozik, általában meleg, vagy forró vízzel, mert nem szereti a hideget. Ha viszont a meleg, vagy forró zuhanyt csak 30 másodperc hideg vízzel fejezed be – csak 30 másodperc, látni fogod az eredményét. Ilyen rövid időtartamot bárki képes kibírni, különösen, ha előtte pár percet már eltöltött meleg vízben és a teste felmelegedett. A meleg víz megnyitja az ereket, elősegítve a vérkeringést. A hideg víz eleinte kellemetlen lehet, de a 30 másodperc azért mégsem akkora megpróbáltatás.” Wim Hof
Természetesen ez a fél perc csak a hidegtűrés kapuja. Érdemes innen továbblépni, hisz valójában mindig az első 30 másodperc a legnehezebb. Amikor érezzük a változást, miért ne növelnénk a hideg víz áldásos hatását úgy, hogy növeljük az időtartamot: Wim Hof könyveiben többször tárgyalja a hidegvizes zuhany hasznosságát, sokak szerint a hidegtűrés megteremtésének leghatékonyabb eszközét. Mi is írtunk már erről, de a Reszkess magazin a jövőben is rendszeresen visszatér erre a hihetetlenül hasznos, boldogító gyakorlatra!
Kapcsolódó tartalom:
Fotó: Perényi Judit- a képen Haragos Gyöngyvér
Ha tetszett a cikk, ne felejtsd el megosztani! Reszkess –egy boldogabb, egészségesebb, kiegyensúlyozottabb életért!